RAMAZAN DEĞİRMENCİ

 

 

 

 

BİR TOKLUMEN SEVDALISI…

Memleketimizin ve milletimizin milli ve manevi değerlerine saygı duyarak, ülkemizin ve toplumumuzun menfaatlerini her şeyin üzerinde tutacak; ülkemizin gençlerinin bu amaç doğrultusunda yetişmelerini sağlamaya özen göstereceğiz.

Bu duygularımızı hayata geçirmek ve yeni nesillerimizi bu amaç doğrultusunda yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız.

 

 

 

Biyografi

 

    1964 yılında Kırşehir'e bağlı Toklumen kasabasında doğdu.İlk ve orta okul eğitimini Toklumen'de tamamladı.1980 yılında lise eğitimini yarıda keserek eğitim amacı ile babasının yanına Almanya'ya geldi.O tarihlerde mevcut şartlar gereği Almanya'nın okullarında istediği eğitim olanağını bulamadığından dolayı tekrar Türkiye'ye dönüp lise eğitimine devam etti; ancak peşini bir türlü bırakmayan sorunlar nedeniyle 1981 yılında tekrar Almanya'nın yolunu tuttu.Almanya'da bu tarihten itibaren meslek eğitimine başlayan Değirmenci,1983 yılında iş hayatına atıldı.

   

    Almanya'da büyük bir firmada 1986 yılından itibaren usta başı olarak çalışırken ikinci eğitim dalı olarak da  sigorta ve ekonomi dalında meslek eğitimi yaptı.1996 yılından itibaren sigortacı olarak Almanya'nın Velbert kentinde meslek hayatına devam etmektedir.İyi derecede Almanca bilmektedir.

    2010 yılında Avrupa Toklumen Derneği'nin kurucu önderlerinden olup görevini başkanlık olarak sürdürmektedir.

   Lütfiye Değirmenci hanımefendi ile evli ve iki çocuk babasıdır.