BAŞKAN

                                                                                                   RAMAZAN DEĞİRMENCİ

 

 

 

Saygıdeğer hemşehrilerim

 

Toklumen'e ve Toklumenliye hizmet noktasında yaklaşık 12 yıldır gönüllülük esasıyla emek üreten Avrupa Toklumen Derneği olarak,siz hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik duyguları içinde yeni bir döneme giriyoruz, mutluyuz.

 

Önceki dönemlerde olduğu gibi önümüzde ki bu dönemi de iyi karşılamak, yeni yönetimle birlikte daha güzel işlere imza atmak, önceki dönemlerden çıkardığımız derslerle her şeyin daha güzel olacağına inanarak emin adımlarla bu yola çıktık.

 

Yunus Emre'nin, Hacı Bektaş Veli'nin, Ahi Evran'ın bu insancıl anlayışıyla hareket etmekten onur duyan derneğimiz; etkin, kararlı ve herkesi sevgiyle kucaklayan politikamızla, şemsiyemiz altındaki 130 üyemizle beraber; Toklumen ve Toklumenimizi sosyal, kültürel ve ekonomik olarak layık olduğu yere taşıyabilmek için var gücüyle çalışmaktadır.Bunun bir yansıması olarak; eğitim,kültür,sanat alanlarında Toklumen'in bir sesi olduğumuza inanıyor, bu anlayışla çalışmalarımıza yeni yönetimimizle beraber hız veriyoruz.

 

 

 

Derneğimiz her geçen yıl etkinliğini artırarak her alanda sesini duyurmaktadır. Çok sayıda çalışma ya da etkinlik yapmanın ötesinde bu etkinliklerin içeriğinin ağırlığı ve toplum düzenine katkı sağlar nitelikte olması, derneğimiz özelinde tüm Toklumen ve Toklumenliyi farklı bir noktaya koymaktadır. Bunlar arasında, Toklumen'imizin ve Kırşehir'imizin tanınması ve tanıtılması yolunda son derece önem arz eden, ünü uluslararası boyut kazanmış bir değerimiz olan Aşık Said'e  gönülden sahip çıkmayı ve onun felsefesini yaşatmayı bir borç bilerek, bu konuda ciddi çalışmalar yürütmeye başladık.

Hiç kuşku yok ki bunları gerçekleştirmenin yolu sizi değerli hemşehrilerimizin gücünden ve desteğinden geçmektedir. Toklumenlinin asgari müşterekte birleşerek neleri başarabileceğini, bir araya geldiklerinde nasıl büyük işler başarabileceklerini ve diğer kasabalara örnek olacaklarını şöyle bir geriye dönüp baktığımızda hep gördük.

Bu duygu ve düşünceler içinde; sağlık, başarı, huzur, mutluluk ve aydınlık umutlarıyla dolu yeni bir yılın eşiğinde tüm güzelliklerin siz değerli hemşirelerimizin olmasını temenni ediyor; Toklumen için özünü ortaya koyan derneğimize ve birlikte yapacağımız çalışmalara destek vermenizi bekliyoruz.

 

Saygılarımla.

 

Ramazan Değirmenci
Avrupa Toklumen

Derneği Başkanı